Satılmış En Garip 5 Araba

2zler Özel 2zler 867 views
  • Peel P50

Peel P50

1962 ile 1965 yılları arasında insanlar en küçük binek otomobilini satın alabiliyordu. Hatta bu arabanın üretimi yeniden başladı, yani 135 cm uzunluğunda, 102 cm genişliğinde ve 65 kg ağırlığında bir araba isterseniz bu imkana sahipsiniz. Fakat en yüksek hızı saatte 60 km olduğundan trafik dışında kullanmak istemeyebilirsiniz.


 

  • Python Su Arabası

Python Su Arabası

Python gayet yasal bir su arabası. Saatte 100 km hıza karada 4.5 saniyede çıkıyor hatta suda bu süre daha da az. Tabi ki akıl almaz pahalı bir araba, ama hem suda hem karada tam kapasiteli tek araba bu.


 

  • Isetta

Isetta

Batıda ” Urkel-mobil” diye bilinen bu araba, en popüler üç tekerli arabalardan. Yıllarca pek çok firma tarafından üretildi ama ilk tek silindirli modeli Avrupa’da yapıldı. Binebilmek için arabanın önünü açmanız lazım, öndeki tek teker yerinden oynatılmadan biniş imkansız.


 

  • Twike

Twike

Bu arabanın 3 tekeri, iki koltuğu, joystick kontrolleri ve her tarafından bakıldığında garip bir görünümü var. Araba ya tam elektrikle çalışıyor ya da sürücü pedal çevirerek gücü destekleyebiliyor. Bu araba Amerika’da trafikte kullanılmak için legal durumda. Araba 15 yıldır piyasada ve şu an 900 kullanıcısı var.


 

  • Mohs Ostentatienne Opera Sedan

Mohs Ostentatienne Opera Sedan

Bu araba abartının tanımı, geleneksel halılardan buzdolabına kadar her şeyi bu arabanın içine monte edebiliyorsunuz. Fakat tek ilginç yanı iç dizaynı değil. Arabaya tek giriş yolu açılan arka kapısından aşağı inen kırmızı halı ile kaplı merdiven. Kötü yanı sürücü koltuğuna geçmek için biraz sürünmeniz gerekiyor.

Avatar

{2zler}

2zler İçerik Editörü

Bir cevap yazın