Google 20 milyon dolarlık yatırım için “Pikachu”yu seçti

Oyunlar Anafor 1.168 views

Geçtiğimiz ağustos ayına kadar Google’ın bir parçası olan Niantic Labs, Pokemon Go oyunu için eski dostlarından milyon dolarlık yatırım alacak.

13 Ağustos 2015 itibarıyla Google’la bağlarını koparmış olan Niantic, bağımsızlığını ilan etmişti. 12 milyondan fazla indirilen mobil oyun Ingress‘in geliştiricisi olan şirket, geçen ay artırılmış gerçeklik desteği olacağı söylenen Pokemon Go adlı oyunu geliştirdiğini duyurmuş ve hayranların heyecanlanmasına neden olmuştu. Günler günleri kovaladı ve bugün yapılan bir duyuruyla heyecan biraz daha arttı: Google ve Nintendo, yeni oyuna 20 milyon dolar yatırım yapacağını; belli bir hedefi (ne olduğunu bilinmiyor) tutturması durumunda 10 milyon daha ekleyeceklerini duyurdu. The Pokemon Company geçen ay resmi olarak Niantic’le iş birliği yaptıklarını duyurmuş ve kullanıcıların yeni gelecek mobil oyunda Pokemon avına çıkacaklarının müjdesini vermişti. Artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde gerçek mekanlarda Pokemonları yakalamaya izin verecek uygulamanın 2016 yılında indirilmeye sunulacağı belirtiliyor.

Nintendo ve Google gibi iki şirketin desteğini arkasına alan bir mobil oyunun sunacağı sürprizleri merakla bekliyoruz.

pokemon-go

1 2

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on TumblrShare on VKEmail this to someone
Anafor

{Anafor}

“Google 20 milyon dolarlık yatırım için “Pikachu”yu seçti” üzerine 1 yorum

  1. efelek diyor ki:

    Muhteşem bir şey olacak sanırım :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir