Samsung Galaxy S7 USB-C desteğiyle geliyor

Bilim & Teknoloji Anafor 440 views

Android 6.0’ın USB-C girişine destek vermesiyle birlikte Samsung’un Galaxy Note5 ve Galaxy S6 edge+ modellerinde bu girişi tercih edeceği düşünülüyordu. Ancak Samsung, henüz bu teknolojiye geçiş için erken olduğunu düşünerek alışılageldik microUSB girişini tercih etti. Ortaya çıkan son bilgiler ise Samsung’un önümüzdeki yıl USB-C’ye geçiş yapacağını gösteriyor.

SamMobile’ın haberine göre Galaxy Note5’te tercih edilmeyen USB-C girişi Samsung Galaxy S7’de karşımıza çıkacak. Daha önce Snapdragon 820 işlemci ve baskıya duyarlı tek kavisli ekrana sahip olacağı yönünde iddialar çıkan Galaxy S7’nin USB-C ile geleceği de böylece ortaya çıkmış oldu. USB-C konusu henüz iddia aşamasında olsa da birçok akıllı telefonun yavaş yavaş geçiş yapmaya başladığı teknolojiye Samsung’un da geç kalmadan geçeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

USB-C teknolojisi, kullanıcılara birçok fayda sağlıyor. Kablolar iki taraflı olarak cihaza bağlanabiliyor ve böylece karışıklığın önüne geçiliyor. Ayrıca veri aktarımı da çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

*Haberde kullanılan görsel konsept çalışmasıdır

Avatar

{Anafor}

Bir cevap yazın